Zebranie Prezesów rejonu VII

Marek Mołdawa

Dnia 27.10.2023r. Odbyło się kolejne zebranie Rejonu VII Okręgu PZW w Katowicach.

Poza przedstawicielami wszystkich kół Rejony na zebraniu byli obecni zaproszeni goście: Prezes Okręgu Mirosław Winiarski oraz Wiceprezes ZO ds. organizacyjnych Janusz Olszewski.

Podobnie jak na każdym tego typu spotkaniu omówione zostały bieżące tematy dotyczące działalności okręgu z podziałem na komisje organizacyjną, gospodarczą, finansową, promocji i mediów, odznak oraz komisji sportowej.
Szczególny nacisk został położony na zagadnienia komisji organizacyjnej w związku ze zbliżającymi się walnymi zebraniami.

Wiceprezes Janusz Olszewski przypomniał najważniejsze elementy spotkań, konieczne do podjęcia uchwały oraz terminy wynikające z zapisów zarówno Statutu, regulaminu organizacyjnego koła czy regulaminu walnego zebrania członków koła PZW.

Prezes Winiarski, poza tematami związanymi z działalnością PZW na poziomie Okręgu, zrelacjonował, również działania komisji organizacyjnej ZG PZW oraz poinformował o pracach nad nowym statutem naszego stowarzyszenia.

Nie zabrakło również informacji z działalności poszczególnych kół. Relacji z zarybień, działalności sportowej, ochrony wód, czy pracy z młodzieżą. Wśród nich szczególną uwagę należało by zwrócić na skuteczne przedłużenie dzierżaw na zbiorniki w obrębie Gliwic, czy problemy z kormoranami, których trasy przelotowe na południe biegną przez nasze tereny i zbiorniki, którymi się opiekujemy.

Ustalono również skład osobowy do obsługi Walnych Zgromadzeń Sprawozdawczych w kołach naszego rejonu z ramienia Okręgu PZW w Katowicach oraz wspomniano o zadaniach, które zarówno w Rejonie jak i kołach muszą rozpocząć się z początkiem roku 2024.

Ważną i pozytywną rzeczą jaką należało by podkreślić jest to, że obrady mimo, że momentami burzliwe były merytoryczne i ukierunkowane na cel. Co więcej nawet podczas przerwy toczyły się rozmowy dotyczące współpracy pomiędzy poszczególnymi kołami naszego rejonu i Okręgu. To pozwala coraz bardziej optymistycznie spoglądać w przyszłość zbiorników, którymi się opiekujemy i członków PZW kół rejonu VII